LIVE-DENT - stomatologia
ul. Młodych Techników 7
53-647 Wrocław
tel. 71 359 19 18
http://www.live-dent.pl/
RSS
środa, 27 września 2017

bol kregoslupaBól pleców jest schorzeniem, które bardzo często daje się we znaki, nie tylko osobom starszym. Siedzący tryb życia, później relaks na leżąco przed telewizorem – to wcale nie pomaga! Kręgosłup cały czas narażony jest na wysiłek, co skutkuje bólami w okolicach karku, krzyża oraz lędźwi. Na ból nie ma nic lepszego, niż systematyczne ćwiczenia. Oczywiście nie chodzi o dwóch godzinach przerzucania ciężarów na siłowni, ale o proste ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie szkieletowe kręgosłupa.

wtorek, 11 lipca 2017

operacja zacmy i jaskry jednoczesnieŚwiatowa Organizacja Zdrowia podaje, iż na choroby narządu wzroku cierpi około 285 mln osób na świecie, a 39 mln w ogóle nie widzi. Najczęstszymi przyczynami ślepoty są zaćma i jaskra. Ze względu na starzenie się społeczeństwa, rośnie liczba pacjentów, którzy borykają się z tymi dwoma schorzeniami jednocześnie. W leczeniu jaskry wykorzystuje się trabekulektomię, a operacja zaćmy to fakoemulsyfikacja. Czy można wykonać oba zabiegi w tym samym czasie?

piątek, 26 maja 2017

choroby ukladu oddechowegoOddychanie jest podstawowym zadaniem naszego organizmu. Bez pobierania tlenu nasze funkcjonowanie nie jest możliwe. Warto zatem przyjrzeć się temu, jakie choroby najczęściej atakują nasz układ oddechowy i w jaki sposób można z nimi skutecznie walczyć. Czy w konkretnym przypadku wystarczy sam syrop, czy może konieczna jest wizyta u lekarza i podjęcie specjalistycznego leczenia? Nie jest tajemnicą, że dbanie o nasze drogi oddechowe i płuca to jedno z podstawowych wartości i zadań, jakie powinnyśmy przed sobą stawiać.

piątek, 28 kwietnia 2017

zdrowy posilekIstnieją produkty, które nie są drogie i do tego doskonale wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Czy nie brzmi to wspaniale? Wystarczy włączyć je na stałe do swojej diety i cieszyć się świetną kondycją. Dlaczego warto? Każdego dnia jesteśmy bombardowani reklamami o coraz to nowszych i lepszych suplementach diety, które odmienią nasze życie już po jednej kapsułce. Ile w tym prawdy? Niestety niewiele..

poniedziałek, 07 listopada 2016

Ciemne owłosienie na twarzy to problem, który dotyka wielu kobiet. Mimo iż zarost u mężczyzn jest naturalny to zabieg epilacji staje się coraz bardziej popularny. Często golona skóra narażona jest na podrażnienia, wrastanie włosków, skaleczenia oraz uczucie swędzenia. Dzięki laserowej depilacji zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą skutecznie pozbyć się niechcianego problemu raz na zawsze.

czwartek, 27 czerwca 2013
Zdrowie i ogólna kondycja fizyczna to ważna rzecz, ale mi bardzo ciężko się przekonać do takich różnych aktywności, które w tym pomagają :D Jestem po prostu leniwa jeśli o to chodzi i się do tego otwarcie przyznaję. Ale trzeba się przemóc również w tym temacie i bardzo się starać chcę zapracować na zdrowe samopoczucie. Kupiłam rower :D

Hmmm, w tamtym tygodniu przegapiłam pierwszy razy wizytę u dentysty, pytanie tylko czy to moja podświadomość podpowiedziała mojej pamięci, żeby nie pamiętać:D W każdym razie umówiłam się na dzisiaj i bardzo się boję, bo nie byłam już od około miesiąca i znowu czuję się nieswojo.